PROFHILO

profhilo

PROFHILO. Jak działa upływ czasu na naszą skórę? 

Upływ czasu jest najbardziej widoczny na naszej twarzy, w szczególności w jej dolnej i środkowej części. Skóra staje się wiotka, policzki zaczynają opadać, owal twarzy traci wyraźną linię, dają się zauważyć tzw. „chomiczki”- efekt grawitacji. Z czasem na środkowej części policzka powstaje siatka drobnych pionowych zmarszczek. To skóra traci swoją sprężystość z powodu tzw. atrofii. Na ratunek w takich sytuacjach przychodzą różne zabiegi a jednym z nich jest PROFHILO.

Jakie są korzyści zabiegu?

  • Nadaje skórze sprężystość
  • Neutralizuje zwiotczenie skóry
  • Neutralizuje „chomiczki”
  • Przywraca utracony kontur
  • Wygładza zmarszczki bez efektu „powiększania- nalania twarzy”

Czym jest zabieg PROFHILO?

To superowoczesny zabieg do odmładzania skóry, baz zmiany rysów. Wykorzystywany do niego wysoce specjalistyczny preparat dermatologiczny jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA powoli i długotrwale uwalniającą się z miejsca wstrzyknięcia molekułą młodości, działającą jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry. Preparat PROFHILO® nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, jak ma to miejsce w przypadku wypełniaczy wolumetrycznych. Nie jest wypełniaczem. Zabieg powoduje przebudowę parametrów skóry, przywraca jej napięcie i sprężystość a tym samym kontur i profil twarzy w okolicy policzkowej i podpoliczkowej  żuchwy,  wygładza i liftinguje skórę i wysmukla rysy twarzy.

 

Na czym polega patent ?

Preparat PROFHILO ® to opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA technologia SHC (Stabilizowane Hybrydowe Kompleksy Kwasu Hialuronowego) składająca się z kombinacji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej w formie ścisłe połączonych ze sobą krótkich  i długich łańcuchów. Tworzą one zupełnie nową cząsteczkę o niespotykanych właściwościach odmładzających, nadaje skórze utracone rusztowanie i przywraca napięcie, nawilżenie i stymulację skóry. Dla zwiększenia stabilności zastosowano rewolucyjną technologię sieciowania termicznego, która pozwoliła całkowicie wyeliminować zastosowanie chemicznych czynników sieciujących (BDDE, OPEG), często wywołujących reakcje alergiczne.

Profhilo®, ma unikalną strukturę i spoistość, które pozwalają preparatowi swobodnie dyfundować w tkance podskórnej i skórze właściwej. To sprawia, że Profhilo® jest idealny do leczenia trudnych anatomicznie zwiotczałych obszarów skóry, które były wcześniej ciężkie do odbudowy . Kompleksy hybrydowe Profhilo® są cenną alternatywą dla chemicznie sieciowanych wypełniaczy HA, dzięki specyficznym właściwościom biofizycznym i niezwykłemu działaniu biologicznemu

Bioremodeling PROFHILO ® został nagrodzony w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność to absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej.

Dlaczego zastosowany kwas hialuronowy jest taki wyjątkowy?

PROFHILO zawiera najwyższe stężenie kwasu hialuronowego na rynku – aż 64 mg/2ml

 

Na czym polega technika podawania?

Technika BAP (The Bio Aesthetic Points) jest zarezerwowana do iniekcji preparatu PROFHILO i zapewnia doskonałą jego dyfuzję. Preparat podawany jest jedynie w 5. specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy oraz w 10 punktach na szyi. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Można go stosować na okolicę dłoni. Cząsteczki „płyną”, czyli swobodnie dyfundują w skórze i tkance podskórnej objętej atrofią, równomiernie je wypełniając w ciągu 24-38 h.

Preparat nie produkuje grudek i nierówności, jest wstrzykiwany jako bolus lub depozyt.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku

.

Jakie szybko widoczne są efekty zabiegu?

Poprawa wyglądu widoczna jest natychmiast po zabiegu i narasta w czasie dzięki procesom biostymulacji i bioremodelingu.

Istotną poprawę wyglądu, uregulowanie mikrowypukłości skóry – efekt wygładzania, widzimy już jeden miesiąc po pierwszym podaniu PROFHILO.

Miesiąc po drugiej injekcji  PROFHILO  widzimy istotne zmniejszenie zmarszczek, poprawę proporcji twarzy, wzrost jędrności, dający delikatny, naturalny efekt liftingu skóry.

Jaka jest częstotliwość zabiegów?

W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczą 2 zabiegu w odstępie 30 dni.

Dla dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonania 1-2 zabiegów przypominających rocznie.

W niektórych przypadkach  można przy bardzo złym stanie skóry wykonać dodatkowo jeden zabieg po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu

 

Jakie są zalety hybrydy?

Do stworzenia doskonałego produktu przyczyniło się zrozumienie procesów starzenia zachodzących w skórze i tkance podskórnej oraz obserwacja tego co obecnie i od 20 lat proponuje estetyczny rynek do walki z procesami starzenia. Co nie jest zaskoczeniem liderem okazał się kwas hialuronowy, jednak wbrew obiegowej opinii wyniki badań ujawniły, że tylko część w całym łańcuchu kwasu hialuronowego łączy się w skórze i tkance podskórnej z odpowiednimi receptorami wywołując silną kaskadę naprawczą, przy czym pozostała część obecna w całym łańcuchu kwasu hialuronowego wywołuje mniej pożądane efekty jak chociażby obrzęk czy stan zapalny, który mogłoby się wydawać sprzyja działaniu stymulującemu to jednak jak pokazały wyniki badań na skutek wytworzenia stanu zapalnego uruchomione w organizmie procesy w dużym stopniu niwelują oczekiwane skutki stymulacji. Z tego powodu w pierwszej fazie tworzenia produktu doskonałego, badacze z Instytutu IBSA wyselekcjonowali z całego łańcucha HA tylko te frakcje, które uruchamiają wielopłaszczyznowy dynamiczny remodeling tkanek, ożywiający fibroblasty, keratynocyty i macierzyste komórki adipocytowe, prowadzący do remodelingu macierzy pozakomórkowej pod względem elastyczności, rusztowania i znoszenia zwiotczeń skóry. Drugim poważnym zagadnieniem była biodostępność produktu, czyli czas w jakim organizm ludzki degraduje kwas hialuronowy. Jak wiadomo od dawna kwas hialuronowy niesieciowany używany do mezoterapii rozpada się w organizmie ludzkim po około 1-2 dniach od czasu podania, czyli stanowczo za szybko by uzyskać przebudowę tkanek pod względem ich zniszczeń, przy czym kwas hialuronowy sieciowany chemicznie wykorzystywany jako wypełniacz w procesie sieciowania chemicznego o nazwie BDDE, DVS, PEG, na tyle zmienia swoje fizyko-chemiczne właściwości, że oprócz tego, iż czasowo jak materac wypycha tkanki pozostając w nich średnio od pół roku do roku nie ma praktycznie żadnych właściwości naprawczych co za tym idzie, tkanka w którą wstrzykiwane są wypełniacze nie cofa swojego biologicznego wieku poprzez przywrócenie utraconych wartości do tych sprzed lat, oraz nie spowalnia się jej proces starzenia. Dopiero dzięki najnowszej opatentowanej przez Instytut IBSA technologii NAHYCO HYBRID TECHNILOGY wykorzystanej jako w pierwszym na świecie produkcie Profhilo ®, do ustabilizowania kwasu hialuronowego,  tak by nie rozpadał się po kilku dniach w organizmie ludzkim zastosowano unikalną stabilizującą technologię termiczną, która nie zmienia kwasu hialuronowego pod względem fizyko-chemicznym, a jedynie wydłuża jego działanie w tkankach średnio o 9 miesięcy.

Połączenie hybrydowe wyselekcjonowanych frakcji L-HA o stężeniu 32mg i H-HA o stężeniu 32mg, daje bardzo bezpieczny produkt o celowanym działaniu remodelującym tkanki i najwyższym stężeniu bo aż 64mg w jednej dawce, a brak zastosowania chemicznych sieciujących czynników powoduje, że PROFHILO ® nie uczula, nie wywołuje podrażnień i typowych stanów zapalnych, nie powiększa tkanek twarzy i nie zmienia rysów twarzy, tworząc tym samym zabieg doskonały pod każdym względem.

Tylko hybryda potrafi uruchomić jednoczesny wielopłaszczyznowy i szybki proces odmładzania i przywracania jędrności skóry fachowo nazywany wielopoziomowym, dynamicznym, remodelingiem tkanek. Wyniki badań klinicznych potwierdzają zachodzenie procesów naprawczych i odmładzających skóry. Już po miesiącu od pierwszej iniekcji Profhilo® obserwujemy istotną poprawę wyniku FVLS (efekt bio- rewolumetryczny), a także ważne uregulowanie mikrowypukłości powierzchni skóry (efekt wygładzenia). Miesiąc po drugiej iniekcji preparatu obserwujemy istotne zmniejszenie wyniku WSRS (efekt przeciwzmarszczkowy), oraz znaczną redukcję wszystkich parametrów Profilometru (wskaźnik skuteczności wypełniającej). Bardzo ważnym wskaźnikiem jest istotne obniżenie parametrów Torsiometru wykazujące znaczny wzrost jędrności policzków (aktywność poprawiająca gęstość skóry). Zastosowanie Profhilo® powoduje również istotną poprawę głębokiego nawilżenia skóry. Ten wysoce jednorodny produkt, jest łatwy do wstrzyknięcia, gwarantuje zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą. Profhilo® nie poszerza twarzy i nie robi efektu „nalania”. Po zabiegu nie powstają w skórze stwardnienia.

Postępowanie z innymi zabiegami kosmetologii i medycyny estetycznej

Nie wstrzykiwać w miejsca iniekcji:

– toksyny botulinowej – przez 2 tygodnie

– mikrodermabrazja, złuszczenia chemiczne, oraz IPL, 1-2 tygodnie przed lub po zabiegu

–   laser frakcyjny (resurfacing skóry): 3-4 tygodnie odstępu

– inne rutynowe procedury medyczne (m in. szczepienia ochronne)

– zabiegi stomatologiczne – co najmniej  2 tygodnie przed

profhilo PROFHILO

PROFHILO JEST LAUREATEM WIELU PRESTIŻOWYCH NAGRÓD:

  • Najlepszy zabieg wzmacniający skórę 2015 – KONGRES AMEC 2015
  • Innowacyjny zabieg roku 2016 – MIĘDZYNARODOWY KONGRES FACE 2016
  • Najlepszy iniekcyjny produkt roku 2017 – MIĘDZYNARODOWY KONGRES FACE 2017
  • Najlepszy iniekcyjny produkt 2018 – NAGRODA BRANŻY ESTETYCZNEJ

Zobacz cennik zabiegu PROFHILO jak i pozostałe nasze usługi TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *