Technologia NOVOXX® a pigmenty

Niektórzy producenci barwników do makijażu permanentnego, jak np. firma LaBina, wykorzystują opatentowaną technologię NOVOXX®. Dzięki niej pigmenty są trwałe, stabilne a w wykonane makijaże doskonale napigmentowane.

Na czym zatem polega technologia NOVOXX®?

Przy produkcji pimentów zastosowano substancję mineralną, składającą się z mieszaniny czystych minerałów, takich jak: krzem, wapń, sód i fosfor.

Mieszanina wspomnianych minerałów ma wygląd białego proszku o wielkości ziarna około 2,25 µm (mikrometra), czyli około 40 razy mniej niż grubość ludzkiego włosa. Przez to jest wręcz idealnym składnikiem barwników do makijażu permanentnego.

Ponieważ minerały te są składnikami ludzkich tkanek, organizm rozpoznaje je jako własne. Zatem czystość biologiczna wyklucza alergie i stany zapalne a znajdujące się w naskórku komórki Langerhansa, odpowiedzialne za zwalczanie ciał obcych, nie walczą z barwnikiem i nie próbują go usunąć w trwającym ok. 4-6 tygodni procesie keratynizacji.

Wspomaga to proces gojenia, przedłuża żywotność pigmentów w skórze, przez co pigmentacja jest bardziej stabilna i bardziej trwała po wygojeniu.

Istotnym aspektem zastosowania NOVOXX® jest jego działanie antyoksydacyjne. Pigmenty są odporne na działanie czynników zewnętrznych, np. światła a w szczególności wolnych rodników tlenowych, które przyspieszają starzenie się skóry i powodują szybszy rozkład barwników, tj. szybsze blednięcie kolorów. To kolejny przyczyna, że pigmentacja jest bardziej stabilna i trwała. Wyklucza to konieczność wielokrotnych korekt.

Substancja NOVOXX® nie ulega także rozkładowi pod wpływem jakiejkolwiek innej substancji będącej w składzie barwników. W związku z tym nie ma ryzyka, że wraz z upływem czasu wewnątrz barwnika nastąpi reakcja chemiczna pomiędzy jego składnikami, powodująca powstanie substancji toksycznych lub wywołujących alergię.

Ponadto, w odróżnianiu od chemicznych środków konserwujących, barwinki produkowane w technologii NOVOXX® mają tę dodatkową zaletę, że nie wysychają. Nie ma zatem także ryzyka, że wraz z odparowywaniem substancji konserwującej, jak np. alkoholu, zniknie ochrona mikrobiologiczna barwnika. Tylko 70% alkohol etylowy lub izopropanol zabija wszystkie zarazki a stężenie alkoholu mniejsze niż 18%, działa nawet jako środowisko do hodowli mikroorganizmów. Ponieważ barwniki produkowane w technologii NOVOXX® nie zawierają alkoholu ani tlenków żelaza, pigmentacje nie wybarwiają się na niepożądany kolor czerwony, różowy czy łososiowy.

Z uwagi na swoje bardzo silne działanie biobójcze wobec bakterii, niektórych grzybów i drożdży, technologia NOVOXX®  jest od ponad 30 lat z powodzeniem stosowana w medycynie a w szczególności w produkcji implantów.

Technologia NOVOXX® jest obecnie jedyną technologią naprawdę bezpieczną i zgodną z wszystkimi wymogami prawnymi na całym świecie.